Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відповідальність за злочини війни: як міжнародна спільнота реагує на агресію проти України

16 липня 2025, 15:15

15 липня 2025 року виконувачка обов’язків ректора Національної школи суддів України Наталія Шукліна провела робочу зустріч із представниками Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС) – колишнім суддею трибуналу по Косово Даріушем Сєліцкі та експертом з правових питань Олександром Іщенком.

Предметом обговорення учасників зустрічі була підготовка до проведення спільної польсько-української конференції “Російська агресія проти України та міжнародне кримінальне право”, яка має відбутися наприкінці серпня у Кракові. Ініціатором заходу виступила Національна школа судочинства та прокуратури Республіки Польща у співпраці з Національною школою суддів України.

Ця конференція стане платформою для обміну досвідом між українськими та польськими суддями і прокурорами, які безпосередньо здійснюють досудове розслідування та розгляд кримінальних проваджень, пов’язаних із воєнними злочинами, злочином агресії та порушеннями міжнародного гуманітарного права.

Особливий акцент буде зроблено на ролі національних судових систем у документуванні злочинів агресії, їх кваліфікації та перспективі притягнення вищого військово-політичного керівництва рф до відповідальності на міжнародному рівні.

Учасники зустрічі підкреслили важливість міждержавного діалогу та професійного обміну для посилення правосуддя в умовах воєнного конфлікту.

Запланована конференція у Кракові має стати черговим кроком до формування єдиного міжнародного підходу до кваліфікації воєнних злочинів та злочину агресії. Подібні ініціативи наближають день, коли російські військові злочини отримають не лише політичну, а й юридичну оцінку – у Гаазі.

Від НШСУ у зустрічі також взяли участь заступниця начальника відділу підготовки викладачів (тренерів) Тамара Закревська та головна наукова співробітниця відділу міжнародного співробітництва Оксана Прядка.

Національна школа суддів України